Biznesa pastāvēšana un attīstība bez kapitāla un apgrozāmajiem līdzekļiem ir kā cilvēkam dzīvot bez skābekļa. Nav noslēpums, lielākoties uzņēmumi šajā nolūkā vēršas pie bankām, lai saņemtu kredītu, kuru bankas arī labprāt piešķir, pretī saņemot procentu maksu. Kamēr uzņēmējdarbība notiek un ir apgrozījums, uzņēmumam nevajadzētu būt problēmām ar šo saistību izpildi un kredīta pagarināšanu gadu no gada. Bet kur rast palīdzību brīdī, kad Covid-19 vīrusa izplatība devusi pamatīgu triecienu uzņēmējdarbībai un izpildīt šīs prasības vairs nav tik vienkārši?

Diemžēl globālās pandēmijas dēļ ekonomika šobrīd piedāvā vairāk izaicinājumu nekā iespēju. Līdz ar krīzes apstākļu iestāšanos, kad daudzu uzņēmumu darbība kļuvusi ierobežota un palielināt apgrozījumu kļūst arvien grūtāk, neatliek nekas cits, kā lūgt bankai kredīta brīvdienas, lai krīzi pārciestu ar mazākiem zaudējumiem. Bet tas nav tik vienkārši. Banku kredītu politikas neparedz kreditēšanu krīzes situācijās – kreditēt drīkst  gadījumos, kad uzņēmuma darbība norit veiksmīgi, spējot izpildīt bankas prasības.

Ja banka tomēr ir gatava uzņēmumam piešķirt kredītbrīvdienas, tad bez papildu garantijas neiztikt. Tomēr viss nav tik drūmās krāsās – risinājums pastāv. 

Šobrīd šādas kredītu brīvdienu garantijas ar salīdzinoši izdevīgiem nosacījumiem piešķir finanšu institūcija Altum. Tādējādi uzņēmumiem, kurus skārušas Covid-19 izplatības radītās sekas un radušās objektīvas grūtības veikt aizdevumu maksājumu bankās, ir iespēja atlikt bankā saņemtā kredīta pamatsummas maksājumu. 

Uz garantiju pretendēt var mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Finanšu pakalpojuma summa, ko sedz garantija, nepārsniedz 25% no saimnieciskā darbības veicēja 2019. gada kopējā apgrozījuma, bet maksimālā garantijas summa nepārsniedz 5 miljonus eiro. Garantija sedz līdz 50% no finanšu pakalpojuma summas atlikuma garantijas piešķiršanas brīdī. Līdz šim Altum garantijas piešķīra tikai jaunajiem uzņēmumiem un projektiem, bet, krīzei ņemot virsroku, iespēja saņemt garantiju ir arī esošajiem, jau kādu laiku pastāvējušiem uzņēmumiem. Turklāt Altum ne tikai izsniedz papildu garantiju – atsevišķās smagākajās situācijās pastāv iespēja saņemt pat papildu līdzekļus ar labiem nosacījumiem.

Nav šaubu, ka šībrīža krīzes apstākļos uzņēmējiem ir darba pilnas rokas un līdzās ikdienas darbiem jāsteidz meklēt risinājumi krīzes pārvarēšanai. Kad risinājums ir rasts, skaidrs, ka tas prasīs papildu darbu – virkni sarežģītu un laikietilpīgu formalitāšu izpildi, sarunas ar banku, pārliecinošu argumentu sagatavošana Altum lēmuma pieņemšanai. Tas šajā sarežģītajā laikā kavē darbu pie uzņēmuma ikdienas uzdevumiem, pilnvērtīgas attīstības un iecerētos biznesa mērķu sasniegšanas. Tāpēc ieteicams šo jautājumu risināšanu nodot profesionāliem finanšu konsultantiem, kas ātri iedziļināsies situācijā, organizēs vajadzīgās dokumentācijas sagatavošanu un parūpēsies par efektīvu komunikāciju ar banku jūsu vietā, ļaujot  netraucēti turpināt uzņēmuma darbību.

Piesakies konsultācijai!

    Piekrītu personas datu apstrādes noteikumiem. Sīkāk – sadaļā Privātuma politika.