Covid-19 vīrusa izplatības dēļ pamatīgu satricinājumu izjūt teju visas uzņēmējdarbības nozares, tai skaitā nekustamo īpašumu attīstītāji. Viena no aktuālajām problēmām, protams, ir kredītsaistību izpilde. Laikā, kad projektu attīstība ir ierobežota, arī šo saistību izpilde kļūst par apgrūtinājumu. Nekustamo īpašumu attīstītāji ir liela izaicinājuma priekšā, un risinājums – jauns finansējuma avots – jārod steidzami, lai iesāktais darbs neaiziet postā. Kādas ir iespējas? 

Latvija ir viena no Eiropas līderēm P2P (peer-to-peer) kreditēšanas jeb pūļa finansējuma platformu izmantojumā. Tas ir populārs instruments arī nekustamo īpašumu nozarē. Nekustamo īpašumu attīstītāju projekti bieži vien nekvalificējas kredīta saņemšanai no bankas, tāpēc P2P platformas ir labs risinājums, kas darbojas kā starpnieks starp investoriem un kredītu ņēmējiem. Šādus kredītus platformas izsniedz uz gadu, pieņemot, ka attīstītājs projektu attīstīs jau tik tālu, lai pēc gada kvalificētos bankas kredītam. 

Līdz šim nekustamo īpašumu attīstītāji varēja uz šādu risinājumu paļauties. Teiksim, tiek saņemts finansējums ar platformas starpniecību, un gada laikā attīstītājs iecerējis daļu projekta pārdot, iespējams, izīrēt dzīvokļus vai biroja telpas, kas ļautu bez problēmām saņemto kredītu laicīgi atmaksāt. Tomēr Covid-19 vīrusa izplatība darījusi savu, un nekas vairs nenotiek tā, kā iecerēts. Ierobežotas ir gan iespējas turpināt projektu attīstību, gan atmaksāt kredītu. 

Rezultāts? Virkne nekustamo īpašumu attīstītāju nonākuši situācijā, kad projekts ir realizēts saskaņā ar plānu un kvalificētos kredīta saņemšanai no bankas, taču trūkst līdzekļu gan esošo saistību izpildei, gan jauna finansējuma saņemšanai. Ko iesākt un kur vērsties?

Kad kreditēšanas platformas vairs nav starp pieejamajiem variantiem, ir iespēja vērsties pie privātinvestoriem. Protams, ceļš līdz tam nav viegls un noteikti nav mērojams uzņēmējam vienam pašam. Laikā, kad līdzās pamatdarbībai un biznesa attīstībai jārod krīzes risinājumi, iesakām šo laikietilpīgo uzdevumu nodot pieredzējušu finanšu konsultantu rokās. Speciālisti ātri iedziļināsies individuālajā situācijā, piemeklēs privātinvestoru, organizēs dokumentācijas sagatavošanu un parūpēsies par efektīvu komunikāciju ar nākamo potenciālo finansējuma avotu jūsu vietā, ļaujot netraucēti turpināt biznesa attīstību.

Piesakies konsultācijai!

    Piekrītu personas datu apstrādes noteikumiem. Sīkāk – sadaļā Privātuma politika.