Nu jau vairāk nekā trīsdesmit gadus globālās kompānijas par savas stratēģijas daļu izvēlas ārpakalpojumu piesaisti visu to funkciju veikšanai, kas neskar šo uzņēmumu pamatbiznesu. Tāpēc primārais ārpakalpojumu mērķis ir ļaut biznesa vadītājiem koncentrēties uz būtiskākajiem savas pamatdarbības aspektiem — attiecībām ar klientiem un inovācijām.
Vissliktākais scenārijs, kad nekavējoties ir nepieciešama palīdzība no ārpuses, ir tad, ja sākat zaudēt naudu.
Būtiska joma, kurā ārpakalpojuma izvēle var noņemt daudzas galvassāpes, negulētas naktis un ļaut ietaupīt resursus, ir grāmatvedība. Latvijā vēsturiski ir izveidojies savdabīgs kultūras modelis ar grāmatvedi kā galveno uzņēmēja uzticības personu: supervīrieti vai biežāk gan supersievieti, kuras pienākumu klāsts laika gaitā iziet tālu ārpus grāmatvedības galvenajiem uzdevumiem. Grāmatvedības speciālisti pamazām kļūst arī par lietvežiem, personāla speciālistiem, juristiem, finanšu analītiķiem, par personas datu aizsardzības speciālistiem un cīņas ar naudas atmazgāšanu ekspertiem. Personām, kas uzņēmuma vārdā risina visas problēmas ar valsti, bankām, parādniekiem, kreditoriem, juristiem, darbiniekiem. Un tas notiek situācijā, kad nodokļu regulējums nemitīgi mainās un ar katru gadu kļūst aizvien sarežģītāks, turklāt nereti jāpārzina ne tikai Latvijas likumdošana. Grāmatvedības ārpakalpojumi šajā ziņā ir droša un uzticama izvēle, jo speciālisti seko līdzi aktuālajām likumdošanas izmaiņām un pārzina dažādu jomu specifiku.
Cits iemesls, kāpēc būtu jāizvēlas grāmatvedības ārpakalpojumi, ir izmaksas. Daudzi uzņēmēji neaizdomājas par tādām uzņēmuma grāmatveža darbības izmaksām kā biroja, datora, programmatūras uzturēšana, ekspertu konsultācijas, semināri un citi.